
Ansiktsvård
Letar du efter något speciellt?

SKIN1004
Madagascar Centella Niacinamide 10 Boosting Shot Ampoule 30 ml

Hada Labo Tokyo
Special Repair Treatment Night Cream 50 ml

MANTLE
The Dream Mask – Ultra-plumping + restorative night mask 75 ml

Garnier
Micellar Cleansing Water All-in-1 Micellärvatten för normal och känslig hud 100 ml

Lumene
Ajaton Nordic Ageless Day Cream Spf30 Dagkräm 50 ml
Maggie by Kakan
Kakan Hermansson: ”Maggie är min hudvårdsdröm, en vision jag fantiserat om många år. Det började med ett vansinnigt beautyintresse under tonåren, tog mig vidare till en punkig 20 års ålder med endast SPF som hudvårdsintresse, och sedan bloggande om hudvård där kommunikationen med läsarna är min främsta syssla. Bloggen som sedan 2015 ligger hos Elle är en dialog med mina läsare – Vad vill de ha? Vad saknar de, och vad är de intresserade av? Om du precis som mig och många av mina läsare älskar syror och aktiva ingredienser, så kommer du älska mitt privata kemilabb som Maggie är.
Maggie by Kakan är en dröm och hudvårdsvision skapad av Kakan Hermansson. Maggie är hudvård med aktiva ingredienser och flera olika resultatinriktade syror. Allt med syfte att få en bra hudhälsa. Varje produkt är maxad med ingredienser som återfuktar, mjukgör, stärker, exfolierar och förbättrar din hud. Mer, mera och mycket mer – precis som Kakan vill ha det!
Välj mellan Maggie by Kakans ansiktsrengöring i form av en cleansing balm som exfolierar och peelar, en exfolierande, återfuktande och uppbyggande ansiktsmask i form av en night mask eller en lättabsorberad, fuktgivande och vårdande ansiktsolja och face oil.




















