isApp=false

Andra köpte också...

Nanobébé Flexy Napp Silikon 0-3 mån Ljusgrön 2 st

Deal
Nyhet
Erbjudandetgäller t.o.m. 2025-08-31
Slutsåld, Bevaka, så mejlar vi när den är tillbaka!

Snabba fakta

  • Extra mjuk silikonnapp för nyfödda

  • Ergonomisk design för bekväm passform

  • Hudvänliga luftventiler mot irritation

Beskrivning

Nanobébé Flexy Napp Silikon 0–3 månader är en extra mjuk och ergonomiskt utformad napp som ger hög komfort och trygg passform för nyfödda. Den är tillverkad i ett helt stycke medicinskt silikon för maximal säkerhet och är formad för att ligga skonsamt mot bebisens näsa och haka, även under sömn.

Nappen har inbyggda luftventiler som främjar hudvänlig användning och minskar risken för rodnad och utslag. Den rundade sugnappen ger en naturlig känsla och gör övergången mellan amning och napp enklare. En smart öppning på framsidan gör det möjligt att varsamt stimulera sugreflexen med ett finger.

Fri från BPA, PVC och ftalater.

Varningar & försiktigheter

Kontrollera alltid nappen före varje användning. Kassera nappen vid första tecken på skada eller försvagning. Använd inte nappen längre än den rekommenderade användningstiden. Lämna aldrig barnet utan tillsyn med nappen.

Medicinskt silikon

Artikelnummer

'7290019558545

Varumärke

nanobébé

Ursprungsland

Kina

Förpackningsstorlek

2 st

Ordinarie pris

99 kr

Relaterade produkter

Apohem Magazine