isApp=false

Andra köpte också...

I LOVE Beach Bum Whipped Body Butter 300 ml

Nyhet
149 kr 

Snabba fakta

  • Lätt kroppssmör för återfuktning

  • Sheasmör, kakaosmör och avokadoolja

  • Ger mjuk och härligt doftande hud

Beskrivning

I LOVE Beach Bum Whipped Body Butter är ett lätt, fluffigt kroppssmör som snabbt absorberas av huden för att ge intensiv återfuktning. Formulerat med sheasmör och kakaosmör, hjälper detta kroppssmör att återfukta och mjukgöra huden samtidigt som det ger en naturlig lyster. Tillsatt avokadoolja ger huden en fin glöd och hjälper till att förbättra hudens elasticitet.

Produkten är lämplig för alla hudtyper och kan användas dagligen för att återfukta och ge näring åt huden. Den lätta och luftiga konsistensen gör den lätt att applicera utan att lämna en fet yta. Idealisk för torr hud, ger den en mjuk och smidig känsla.

Passar bra för användning efter dusch eller som en del av din dagliga hudvårdsrutin för att bibehålla hudens hälsa och komfort.

Dosering & användning

Massera generöst lager över huden, låt gå någon minut innan du klär dig.

Varningar & försiktigheter

Varning, använda inte på ansiktet, undvik ögonkontakt. Om produkten kommer i ögonen, sköj noga med vatten.

Glycerin, Aqua(Water), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Stearic Acid, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Lauric Acid, Sorbitol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydrogenated Jojoba Oil, Propylene Glycol, Citric Acid, Fragrance, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Terpineol, CI 16035, CI 17200, CI 19140

Hittas även bland

Artikelnummer

5060849634847

Varumärke

I Love Originals

Egenskap

Vegansk

Ursprungsland

Kina

Förpackningsstorlek

300 ml

Tillverkare/Leverantör

cosmotrade

Tillverkare/Leverantör postadress

Unit 5 Acorn Business Park Woodseats Close Sheffield

Tillverkare/Leverantör e-post

help@ilovecosmetics.co.uk

Ordinarie pris

149 kr

Relaterade produkter

Apohem Magazine