Beskrivning
Philips Avent Ultra Air Dag och Natt Napp 6 till 18 månader Beige är en napp för barn 6 till 18 månader som ger trygg tröst samtidigt som den låter barnets hud andas. Den är ett utmärkt val för dig som söker napp 6 18 månader, ventilerad napp, napp som lyser i mörkret eller napp för känslig hud.
Den ventilerade skölden med extra stora lufthål ger maximal luftcirkulation runt barnets mun, vilket hjälper till att hålla huden torr och minskar risken för irritation. Den lätta och ergonomiska designen gör nappen bekväm att använda både dagtid och under natten.
Sugdelens mjuka silikon ger en naturlig känsla i barnets mun och accepteras lätt, vilket skapar lugn och trygghet i vardagen. Glow in the dark funktionen gör nappen enkel att hitta i mörkret utan att störa barnets sömn, vilket gör den idealisk som nattnapp.
Av säkerhets och hygienskäl bör nappen kontrolleras regelbundet och bytas ut vid slitage.
Innehåller 2 st nappar
Hittas även bland
Artikelnummer
8720689043328
Varumärke
Philips Avent
Ursprungsland
Indonesien
Förpackningsstorlek
3 st
Ordinarie pris
199 kr
