Beskrivning
Dashl Here To Stay Kajal Liner Black Khol 1,2 g är en högpigmenterad kajalpenna som ger intensiv svart färg och definierad ögonmakeup med lång hållbarhet. Den krämiga formulan glider mjukt över huden och gör det enkelt att skapa både skarpa eyelinerlinjer och en sotad ögonlook.
Den djupa svarta nyansen ger en klassisk kohl effekt som framhäver ögonen och ger en markerad blick. Kajalpennan är byggbar vilket gör att du enkelt kan anpassa intensiteten, från en tunn linje längs fransraden till en mer dramatisk eyeliner.
Den vattenfasta formulan gör att eyelinern sitter på plats under dagen utan att smeta eller blekna. Den mjuka och krämiga texturen gör den enkel att applicera både längs övre och nedre fransraden samt på vattenlinjen.
Perfekt för dig som vill ha en vegansk kajalpenna med intensiv färg, lång hållbarhet och smidig applicering. Passar både till en klassisk eyelinerlook och till sotad ögonmakeup.
Denna kajalpenna rymmer 1,2 g och är enkel att ta med i sminkväskan för snabba touch ups.
Innehåller 1,2 g
Dosering & användning
Smidig och mjukformula som appliceras på ögonlock
Hittas även bland
Artikelnummer
7350131070728
Varumärke
Dashl
Ursprungsland
Tyskland
Förpackningsstorlek
1,20 g
Ordinarie pris
195 kr






