Beskrivning
Bioline Jatò Exovitamin Booster Serum är en lättabsorberad gel serum med vitaminer och exosomer som ger skydd och återhämtning för stressad hud. Denna fluid gel är utvecklad för att möta den moderna livsstilens påverkan från urban miljö, UV strålning och blått ljus från skärmar, samtidigt som den stärker hudens naturliga motståndskraft och ger ny lyster.
Formulan med Multivit B.C.E 5 procent, med vitaminerna B5, C och E, verkar återfuktande, lugnande och antioxidativt för att skydda huden mot yttre påfrestningar. Exosomer 3 procent från ekologiska äpplen stödjer hudens förnyelseprocess, stärker hudbarriären och bidrar till en jämnare hudton. Kombinationen gör serumet till ett effektivt val för dig som söker ett vitaminserum för ansiktet som både återfuktar intensivt och hjälper till att minska synlig rodnad och glåmighet.
Den silkeslena geltexturen absorberas snabbt utan att kännas kladdig och passar perfekt i din dagliga hudvårdsrutin, morgon och kväll. Bioline Jatò Exovitamin Booster Serum är särskilt anpassat för stressad, känslig eller torr hud som utsätts för stadsmiljö, skärmljus och solens påverkan och som behöver stärkt barriär, ökad lyster och bättre balans.
Innehåller 30 ml.
Dosering & användning
Applicera 1–2 pipetter morgon och kväll på rengjord hud. Följ upp med creme vid behov.
Artikelnummer
8031282058863
Varumärke
Bioline Jatò
Ursprungsland
Italien
Förpackningsstorlek
1 ml
Tillverkare/Leverantör
Bioline Jatò
Tillverkare/Leverantör postadress
Viale Bolognini, 78 - 38122 Trento, Italien
Tillverkare/Leverantör e-post
petra.kraft@jkraft.se
Ordinarie pris
795 kr




