Hairburst Schampo Lockigt & Vågigt Hår 350 ml
Nice Price!
Märkningen “Nice Price” innebär att produkten har ett konkurrenskraftigt pris – ofta marknadens lägsta. Allt för att du ska känna dig trygg med att du får ett rättvist och bra pris.
Snabba fakta
Schampo speciellt framtaget för lockigt hår
Oemotståndlig doft av körsbär och mandel
Minskar friss och förstärker hårets naturliga lockar
Beskrivning
Hairburst Schampo Lockigt & Vågigt Hår är ett schampo speciellt framtaget för lockigt och vågigt hår, med en doft av körsbär och mandel. Schampot är ett bra val för dig som söker lockschampo, sulfatfritt schampo eller ett schampo som minskar friss och förstärker hårets egna lockar eller vågor.
Formuleringen ger en mild rengöring utan sulfater och avlägsnar smuts och produktrester utan att torka ut håret. Schampot är berikat med mjukgörande och fuktgivande ingredienser som mandel och svart havre, vilket bidrar till att göra det yttersta skiktet av håret mjukt och följsamt.
Hairburst Schampo Lockigt & Vågigt Hår skyddar och vårdar färgbehandlat hår, minskar friss och kapslar in fukt, motverkar statisk elektricitet och ger stadga åt lockarna. Schampot passar dig som letar efter sulfatfritt schampo för lockigt hår, vågigt hår eller ett schampo mot friss.
Innehåller 350 ml.
Dosering & användning
Vi rekommenderar att du använder dagligen för bästa resultat! Massera in en liten mängd i vått hår, löddra och skölj sedan.
Förvaringsinstruktioner
Oöppnad förpackning: Torrt och svalt.Öppnad förpackning: Torrt och svalt.
Hittas även bland
Artikelnummer
5060743580929
Varumärke
Hairburst
Förpackningsstorlek
350 ml
Ordinarie pris
209 kr
