Alltid fri frakt vid recept
Snabb leverans & fri frakt över 249kr

Andra köpte också...

DECLÉOR Aloe Vera Face Fluid SPF30 40 ml

471 kr 
Ord.pris 589 kr (-20%)
Vårrea – upp till 25%gäller t.o.m. 2023-04-02
Finns i lager, hos dig inom 1-2 vardagar

Beskrivning

Aloe Vera Sun Face Fluid SPF30 är berikad med naturlig aloe vera, professionellt blandad med UVA- och UVB-filter och botanisk sesam- och macadamiaolja för att ge ett effektivt skydd mot solens skadliga påverkan. Huden både skyddas omedelbart och känns återfuktad hela dagen. Den extra näringen får väldigt vacker ut med en naturligt brun färg.

Den krämiga formulan tas snabbt upp av huden och håller den återfuktad hela dagen utan någon fet eller klibbig känsla. Den härliga doften av sol och blommor friskar upp både huden och sinnet.

Ytterförpackningen är tillverkad av material från FSC®-certifierade skogar som har förvaltats på ett bra sätt och andra kontrollerade källor (FSC® främjar ansvarigt skogsbruk över hela världen och hjälper till att ta hand om skogen med framtidens generationer i åtanke. Återanvänd den om det är möjligt.

Dosering & användning

Innan du utsätter huden för sol, applicera en tillräcklig mängd produkt på ansiktet och halsen.

Vänta minst 15 minuter innan solexponering efter applicering.

Relaterade produkter

Apohem Magazine