Creative Headz Scalp Massager Skalpborste
Snabba fakta
Skalpborste för rengöring och massage
Mjuka silikonpiggar exfolierar varsamt
Passar alla hårtyper och används dagligen
Beskrivning
Creative Headz Scalp Massager Skalpborste är en stilren och effektiv skalpborste som hjälper dig att rengöra, exfoliera och vårda hårbotten på djupet. Den är utformad med mjuka silikonpiggar som masserar hårbotten skonsamt men effektivt, vilket främjar en hälsosam hårbottenmiljö och kan bidra till bättre förutsättningar för hårväxt.
Borsten kan användas i samband med schamponering för att lösa upp smuts, produktrester och döda hudceller, eller på torrt hår för en avslappnande massage. Creative Headz Scalp Massager är ett samarbete med ByBarb och tillverkad i Sverige med fokus på både funktion och design. Passar alla hårtyper och är enkel att använda i din dagliga hårvårdsrutin.

Dosering & användning
Använd i samband med schamponering eller på torr hårbotten. Massera med små cirkelrörelser för att stimulera och rengöra. Njut av känslan och de långsiktiga fördelarna!
Hittas även bland
Artikelnummer
7350140560715
Varumärke
Creative Headz
Ursprungsland
Sverige
Förpackningsstorlek
1 st
Ordinarie pris
199 kr



