Beskrivning
Being Conditioner Curl Power är ett sulfatfritt och silikonfritt balsam utvecklat för lockigt hår typ 3A till 3C. Den näringsgivande formulan hjälper till att mjuka upp, återfukta och definiera lockarna samtidigt som håret känns mer följsamt och lättare att reda ut.
Den dermatologiskt testade formulan innehåller naturligt framställda ingredienser som kokosolja och druvkärneolja, vilket hjälper till att vårda och återfukta lockigt hår utan att tynga ner. Balsamet bidrar till mjuka, definierade och mer skyddade lockar med naturlig glans och passar perfekt i en hårvårdsrutin för lockigt hår.
Innehåller 354 ml
Dosering & användning
Applicera i blött hår, massera försiktigt och skölj. Kombinera med Being Daily Clean schampo, eller mixa och matcha med ett annat schampo från Being-sortimentet beroende på din hårtyp och hårtextur.
Förvaringsinstruktioner
Förvara utom räckhåll för barn.
Hittas även bland
Artikelnummer
4895248005940
Varumärke
Being
Ursprungsland
Kina
Förpackningsstorlek
354 ml
Ordinarie pris
84 kr

